بیمه درمان تکمیلی طرح تامین وکلا

با توجه به افزایش بسیار زیاد و هولناک هزینه های درمانی، نیاز به بیمه و پوشش های متنوع بیمه ای این روزها بیش از پیش ضرورت پیدا کرده و در حقیقت بیمه تکمیلی یک آینده‌نگری در روزهای سلامتی برای روزهای مبادا و بیماری است. پس چنانچه که به سلامتی خود و هزینه های سنگین ناشی از بیماری و بستری فکر می‌کنید، باید به فکر بیمه نیز باشید.

در این راستا صندوق حمایت وکلا و کارگشایان دادگستری به منظور تامین خدمات بیمه‌ای مورد نیاز وکلای محترم دادگستری در سراسر کشور اقدام به ارائه طرح تامین وکلای دادگستری شامل بیمه درمان تکمیلی، بیمه زندگی، بیمه آتش سوزی و بیمه عمر و حوادث به صورت یک پکیج بیمه ای جامع و کامل جهت پوشش دادن تمامی ریسک های بیمه شدگان محترم از جمله خطر فوت، بیماری، حوادث، نقص عضو، از کار افتادگی، امراض صعب العلاج، حوادث و بلایای طبیعی، آتش سوزی منازل مسکونی (یا دفاتر وکالات) و همچنین تامین آتیه دوران بازنشستگی با برقراری مستمری از محل بیمه‎‌های زندگی نموده است.

بیمه مسئولیت حرفه ای وکلای رسمی دادگستری

چنانچه در نتیجه اشتباه و قصور حرفه ای (غیر عمد) شخص وکیل در انجام وظایف محوله، خسارت مالی به موکل/موکلین وارد آید و بیمه گذار مسئول جبران خسارت آن شناخته شود بیمه گر پس از احراز مسئولیت بیمه گذار و در صورت لزوم بر اساس رای مراجع قضایی نسبت به جبران خسارت اقدام خواهد نمود.

چنانچه در نتیجه حادثه، بیمه گذار فوت و یا دچار نقص عضو گردد وادامه اجرای تعهدات وی در قرارداد وکالت میسر نباشد، بیمه گر نسبت به پرداخت مبلغ حق الزحمه دریافتی بیمه گذار از موکل اقدام می نماید.